Учениците на ПГАСГ „Арх. Камен Петков“ със забележителни отличия от регионалния кръг на „Най-добър млад строител“
Възпитаниците на ПГАСГ „Арх. Камен Петков“ – гр. Пловдив отново защитиха авторитета на своята гимназия, демонстрирайки висока професионална подготовка и завидни умения по време на регионалния кръг на Националното състезание „Най-добър млад строител“. Домакин на оспорваната надпревара бе ПГТС „Арх. Йордан Миланов”, гр. Перник, където нашите ученици се пребориха за призови места в конкуренция с най-добрите млади таланти от региона.
Първо място в категория „Сухо строителство“ бе завоювано от единадесетокласниците Никола Грозданов и Никола Луканов от XI-а клас. Към този успех се прибави и престижното второ място на Калина Ваклинова от същия клас, която впечатли журито със своите изработки в дисциплина „Мазилки, шпакловки и бояджийски работи“. Достойното представяне на училището бе допълнено от Милен Мирчев от XII-б клас, който се класира на трето място в категория „Облицовки и настилки“, както и от Бончо Георгиев и Дани Стефанов, които защитиха авторитета на гимназията с представяне в дисциплина „Зидария“. Тези индивидуални постижения донесоха на ПГАСГ „Арх. Камен Петков“ заслуженото трето място в комплексното отборно класиране.
Гордея се с всеки един от нашите ученици, защото зад отличията стоят часове на упорит труд и дисциплина. Успехът им е и признание за нашите преподаватели, които с неуморна енергия предават традициите и иновациите в занаята на младото поколение.
инж. Иван Чилибинов
заместник-директор по учебно-производствена дейност
Зад триумфа на младите строители стои професионализмът на техните ментори – ръководителят на отбора инж. Даниела Ганчева и преподавателите Панчо Панчев, Стойчо Бекирски и инж. Огнян Тодоров, които подготвиха състезателите за предизвикателствата на надпреварата.
Погледът ни вече е насочен към националния етап на състезанието, който ще се проведе от 23 до 25 април 2026 г. в град Хасково. Там гимназията ще бъде представена от финалистите в категориите „Сухо строителство“ и „Мазилки, шпакловки и бояджийски работи“. Към тях ще се присъедини и екипът в дисциплина „Геодезия“ в състав Георги Гюлеметов, Енис Шабан и Мартин Марев с ръководител инж. Анелия Георгиева, които отиват с амбицията да защитят шампионската титла от миналата година.
Желаем на всички наши представители вдъхновение и увереност по пътя към новите върхове!